Տոնական սեզոնը սկսելու ավելի լավ միջոց չկա, քան Սուրբ Ծննդյան շուկայում շրջելը: Այս շուկաները ստեղծում են իսկապես կախարդական մթնոլորտ՝ տոնական լույսերով, ուրախ երաժշտությամբ և ընդհանուր հարմարավետ մթնոլորտով:
Ավանդույթ Երևանում
Թեև Սուրբ Ծննդյան շուկայի գաղափարը Հայաստանում բավականին նոր է, այն արագորեն վերածվել է ավանդույթի: 2012 թվականի դեկտեմբերին Հյուսիսային պողոտայում մեկնարկեց Երևանի առաջին Սուրբ Ծննդյան շուկան՝ ընդամենը 16 փայտե տաղավարով: Այդ ժամանակից ի վեր այս շուկան մեծ ժողովրդականություն է վայելել՝ ամեն դեկտեմբերին տոնական ուրախություն տրամադրություն ամբողջ քաղաքում: Բոլորն անհամբեր սպասում են այս տոնական շուկային, որը համախմբում է մարդկանց և օգնում սկսել սեզոնի ուրախությունը:
Ձմեռային հրաշքների երկիր – ձեռագործ աշխատանքներ, համեղություններ
Անկախ նրանից, թե դուք յուրօրինակ նվերներ եք փնտրում, թե պարզապես ցանկանում եք վայելել տոնական մթնոլորտը, Երևանի շուկաներն առաջարկելու շատ բան ունեն: Յուրաքանչյուր անկյունում սպասում են ձեռագործ արհեստներ, արհեստագործական արտադրանք, սեզոնային համեղ ուտեստներ և տաք ըմպելիքներ: Այս միջոցառումներից շատերը աջակցում են տեղական արհեստավորներին, սոցիալական ձեռնարկություններին և բարեգործական նպատակներին, այնպես որ դուք կարող եք լավ զգալ յուրաքանչյուր գնումից:
Եկեք սուզվենք քաղաքի լավագույն Սուրբ Ծննդյան շուկայի վայրերում և նրանց եզակի առաջարկներով:
Հանրապետության հրապարակ. Երևանի տոնական տոների սիրտը
Հանրապետության հրապարակը քաղաքի կենսունակ կենտրոնն է՝ իր բարձր տոնածառով և շլացուցիչ տոնական լույսերով: Մոտակայքում՝ Երևանի 2750-ամյակին նվիրված այգում է գտնվում Սուրբ Ծննդյան ամենամեծ շուկաներից մեկը։ Այստեղ դուք կարող եք գտնել հարմարավետ նստարաններ, տաք խորտիկներ, ձեռագործ աշխատանքներ և ֆոտոխցիկներ՝ փայլուն լույսերի ներքո: Շուկան գործում է ամեն օր՝ դեկտեմբերի 19-ից հունվարի 6-ը՝ առաջարկելով համերգներ, Ձմեռ պապի հետ ծանոթություն և ողջույններ և ավելի շատ տոնական զվարճանքներ:
Երազ այգի. չմշկասահք և տոնական ուրախություն
Հեքիաթային ձմեռային փորձի համար այցելեք Երազի այգի: Բացի իր գեղեցիկ շուկայական կրպակներից, այս այգին ունի նաև սահադաշտ, որը կատարյալ է ընտանիքների և ընկերների համար, ովքեր ցանկանում են ակտիվ շրջադարձ հաղորդել իրենց շուկա այցելությանը: Թիմը, որն առաջին անգամ Երևանը ներկայացրեց Սուրբ Ծննդյան շուկաներում, այժմ իրականացնում է այս միջոցառումը՝ այգու տոնական ձևավորման մեջ բերելով և՛ ավանդույթ, և՛ հմայք
Coca-Cola Սուրբ Ծննդյան շուկա. Երևանի ամենամեծ տոնական իրադարձությունը
Այս տարվա ամենամեծ շուկան կանցկացվի դեկտեմբերի 20-ից 24-ը Կարեն Դեմիրճյանի անվան համալիրում։ Հանրապետության հրապարակից ժամային անվճար ավտոբուսային տրանսպորտով այցելուները հեշտությամբ կարող են հասնել այս տոնական վայր: Հյուրերին հասանելի կլինի ամեն ինչ՝ սկսած տոնական ուտեստներից և նվերներ գնելուց մինչև Ձմեռ պապի հետ հանդիպելը, տոնական թեմայով ֆիլմեր վայելելը և ազատ լուսանկարչական գոտիներում հիշողություններ գրավելը: Բաց է մինչև երեկոյան 23:00-ն, այս շուկան լեփ-լեցուն է զբաղմունքներով, ինչը այն դարձնում է իդեալական վայր շուրջօրյա արձակուրդային զբոսանքների համար:
Seasons Christmas Market Դիանա Աբգար այգում
Դիանա Աբգար այգին, որը հայտնի է տաք ամիսներին իր զվարճալի մթնոլորտով, դեկտեմբերին վերածվում է հմայիչ Սուրբ Ծննդյան տոնավաճառի: Կենտրոնական տոնածառով, «խարույկի» տաքացման կայաններով և թեմատիկ կրպակներով այս շուկան առաջարկում է հարմարավետ, ընտանեկան միջավայր: Այստեղ դուք կարող եք գտնել տոնական նախուտեստներ, խմիչքներ և նվերներ մինչև հունվարի 13-ը։
Նշեք տոնական սեզոնը Երևանում
Բազմազան շուկաներով, որոնցից յուրաքանչյուրը յուրահատուկ փորձ է բերում, Երևանն այս տոնական սեզոնին բոլորի համար ինչ-որ բան ունի: Այսպիսով, հավաքեք ձեր սիրելիներին, խմեք տաք կակաո և խորասուզվեք Երևանի Սուրբ Ծննդյան շուկայի ուրախ և ջերմ մթնոլորտի մեջ։

Нет лучшего способа начать праздничный сезон, чем побродить по рождественскому рынку. Даже если вы пришли просто прогуляться, эти рынки создают поистине волшебную атмосферу: праздничные огни, веселая музыка и общий уют.
Растущая традиция в Ереване
Хотя рождественские базары появились в Армении сравнительно недавно, они быстро превратились в заветную традицию. Первый ереванский рождественский рынок открылся на Северном проспекте в декабре 2012 года и состоял всего из 16 деревянных ларьков. С тех пор популярность этих рынков растет, и каждый год в декабре по всему городу разносится праздничное настроение. Сегодня жители с нетерпением ждут этих праздничных рынков, которые собирают людей вместе и помогают им ощутить радость сезона.
Зимняя страна чудес с ремесленными товарами и угощениями
Если вы ищете уникальные подарки или просто хотите окунуться в праздничную атмосферу, ереванским рынкам есть что предложить. Поделки ручной работы, ремесленные изделия, вкусные сезонные угощения и горячие напитки ждут вас на каждом углу. Многие из этих мероприятий поддерживают местных ремесленников, социальные предприятия и благотворительные организации, так что вы можете быть спокойны за каждую покупку.
Давайте познакомимся с лучшими рождественскими рынками города и их уникальными предложениями!
Площадь Республики: Сердце ереванских праздничных гуляний
Площадь Республики – это яркий центр города с возвышающейся рождественской елкой и ослепительными праздничными огнями. Недалеко от нее, в парке, посвященном 2750-летию Еревана, находится один из крупнейших рождественских базаров. Здесь вы найдете уютные места, теплые закуски, изделия народных промыслов и фотобудки под сверкающими огнями. Рынок работает ежедневно с 19 декабря по 6 января, здесь проводятся концерты, встречи с Санта-Клаусом и другие праздничные развлечения.
Парк Ераз: Катание на коньках и праздничное настроение
Чтобы окунуться в сказочную зимнюю атмосферу, отправляйтесь в парк Ераз. Помимо красивых рыночных прилавков, в этом парке есть каток, который идеально подходит для семей и друзей, желающих добавить активный отдых к посещению рынка. Команда, которая впервые познакомила Ереван с рождественскими рынками, теперь управляет этим мероприятием, привнося в праздничную планировку парка традиции и очарование.
Рождественский рынок Coca-Cola: Самое большое праздничное событие Еревана
В этом году крупнейший рынок пройдет с 20 по 24 декабря в комплексе Карена Демирчяна. Посетители смогут легко добраться до этого праздничного места на бесплатном автобусе, который ежечасно ходит от площади Республики. Гости смогут попробовать праздничные блюда и купить подарки, встретиться с Сантой, посмотреть фильмы на праздничную тематику и запечатлеть себя в бесплатных фотозонах. Рынок открыт до 23:00, и это идеальное место для проведения праздничных мероприятий в течение всего дня.
Рождественский рынок Seasons в парке Диана Абгар
Парк Дианы Абгар, известный своей игривой атмосферой в теплые месяцы, в декабре превращается в очаровательную рождественскую ярмарку. С центральной рождественской елкой, станциями для согревания у костра и тематическими киосками этот рынок предлагает уютную, семейную атмосферу. Здесь можно найти праздничные закуски, напитки и подарки до 13 января.
Отпразднуйте сезон в Ереване
В этом праздничном сезоне в Ереване найдется что-то для каждого: множество рынков, каждый из которых дарит уникальные впечатления. Так что собирайте своих близких, потягивайте горячее какао и погружайтесь в радость и тепло рождественских рынков Еревана, чтобы получить поистине незабываемые впечатления от зимы!