Հայաստան + Ջենիֆեր Լոպեսի համերգ. մի ճանապարհորդություն, որը դուք երբեք չեք մոռանա: Բացահայտեք Հայաստանը՝ հազարամյա պատմություն, գեղատեսիլ բնություն և զարմանալի խոհանոց ունեցող երկիրը։ Իսկ տորթի վերևում կեռասը՝ Ջենիֆեր Լոպեսի մեծ համերգը Երևանի սրտում։
Ձեզ սպասում է.
🎶 JLo-ի կենդանի կատարումը՝ կրքոտ մթնոլորտ, համաշխարհային հիթեր և անմոռանալի էմոցիաներ։
🌄 Էքսկուրսիաներ Հայաստանի ամենագեղեցիկ վայրերով՝ Գառնիի տաճար, Գեղարդի վանք, Սևանա լիճ և Արարատյան դաշտի գինեգործարաններ։
🍷 Գինու և ազգային ուտեստների համտեսումներ. վայելեք համերը, որոնք կմնան ձեր սրտում։
🏨 Տեղավորում հարմարավետ հյուրանոցում, տրանսֆերներ և ուղեկցում։
📸 Հնարավորություն լուսանկարվել Կասկադում՝ հայկական լեռնաշխարհի տեսարանով, և գուցե նույնիսկ հենց JLo-ի հետ։
Եկեք հույզերի, ոգեշնչման և վառ պահերի հետևից։ JLo-ն Հայաստանում. եղեք այս լեգենդար իրադարձության մի մասը։
ԺԱՄԱՆՈՒՄ – ՇՐՋԱՅՑ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ – ԳՈՒՄ – ՎԵՐՆԻՍԱԺ
Դիմավորում «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում։ Տեղափոխում և հյուրանոցում հաստատում։
Հանդիպում գիդի հետ հյուրանոցի նախասրահում 15:00-16:00։ Քաղաքի տեսարժան վայրերի շրջայց, որը ներառում է՝ Հանրապետության հրապարակը, Օպերայի շենքը, Հյուսիսային պողոտան և այլն։ Զբոսանք Կասկադով։ Սա բացօթյա տպավորիչ քանդակների թանգարան-պարտեզ է, որտեղ ներկայացված են ժամանակակից արվեստի նմուշներ։ Ի դեպ, սա աշխարհում միակ պարտեզն է, որտեղ միաժամանակ ներկայացված են հայտնի քանդակագործ Ֆեռնանդո Բոտերոյի երկու աշխատանքները։ Այստեղ դուք կկարողանաք վայելել ամբողջ քաղաքի հիասքանչ համայնապատկերը և տեսնել Սուրբ Արարատ լեռը իր ողջ շքեղությամբ։
Այնուհետև կայցելենք ԳՈՒՄ-ը և Վերնիսաժը։ ԳՈՒՄ շուկայում դուք կկարողանաք վայելել տեղական համերի և բույրերի հարստությունը, համտեսել հայկական նրբախորտիկներ և ձեռք բերել ձեր նախընտրած մթերքները։ Իսկ Վերնիսաժը ձեզ կզարմացնի հայկական արվեստի զարմանալի նմուշների առատությամբ։ Վարպետների ձեռքի աշխատանքները ոչ մեկին անտարբեր չեն թողնի։
ԵՐԵՎԱՆ – ԱՐԱՐԱՏ ԿՈՆՅԱԿԻ ԳՈՐԾԱՐԱՆ – ԳԵՂԱՐԴ – ԳԱՌՆԻ – ՍԵՎԱՆ – ԵՐԵՎԱՆ
Նախաճաշ հյուրանոցում։ 10:00 Հանդիպում գիդի հետ։ Դժվար է պատկերացնել ծանոթությունը Հայաստանի հետ առանց լեգենդար «ԱրԱրԱտ» կոնյակի բաժակի։ Էքսկուրսիայի ընթացքում դուք եզակի հնարավորություն կստանաք այցելել գործարանի թանգարան, ծանոթանալ հայկական կոնյակի լեգենդին։ Այստեղ դուք կարող եք անմոռանալի ժամանակ անցկացնել համտեսման սրահում՝ վայելելով կոնյակների նուրբ համն ու հագեցած բույրը։
Ուղևորություն դեպի Գեղարդի վանք (ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի համաշխարհային ժառանգություն), որը գտնվում է Կոտայքի մարզում։ Վանական համալիրը կառուցվել է XII-XIII դարերում։ Սկզբում վանքը կոչվել է Այրիվանք, որը նշանակում է «քարայրային վանք»։
Այնուհետև այցելություն դեպի Գառնիի հեթանոսական տաճար (մ.թ.ա. 1-ին դար)։ Այս տաճարը իր տեսակի մեջ միակ հուշարձանն է, որը վերաբերում է հելլենիստական դարաշրջանին և պահպանվել է Հայաստանի տարածքում։ Գառնիի տաճարը նվիրված է եղել հին հայկական Արեգակի աստծուն։
Ուղևորություն դեպի Սևան լիճ (Հայաստանի կապույտ մարգարիտ)։ Այն Կովկասի ամենամեծ լիճն է և աշխարհի խոշորագույն քաղցրահամ լճերից մեկը։ Էքսկուրսիա և 9-րդ դարի Սևանի վանքի զննում թերակղզում։ Վերադարձ Երևան։
ԵՐԵՎԱՆ ՋԵՆԻՖԵՐ ԼՈՊԵԶԻ ՀԱՄԵՐԳ
Նախաճաշ հյուրանոցում։ Ազատ ժամանակ։ 19:00 Տեղափոխում Վազգեն Սարգսյանի անվան մարզադաշտ՝ Ջենիֆեր Լոպեսի «UP ALL NIGHT» համերգին մասնակցելու համար։ 23:30 տեղափոխում հյուրանոց։
ԵՐԵՎԱՆ – ԷՋՄԻԱԾԻՆ – ԶՎԱՐԹՆՈՑ – ԳԻՆՈՒ ԹԱՆԳԱՐԱՆ – ՎԱՆԱՐԴԻ – ԵՐԵՎԱՆ
Տևողությունը՝ 6-7 ժամ։
Նախաճաշ հյուրանոցում։ 10:00 Հանդիպում գիդի հետ։ Ուղևորություն դեպի Զվարթնոցի տաճար (ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի համաշխարհային ժառանգություն), որը հայտնի է իր կլոր արտաքին կառուցվածքով և յուրահատկությամբ։ Զվարթնոցը կառուցվել է միջնադարում՝ մեր թվարկության 643-652 թվականներին։
Էջմիածինը Հայաստանի սուրբ քաղաքն է, իսկ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Մայր Տաճարը (301-303 թթ. մ.թ., ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի համաշխարհային ժառանգություն) համարվում է Հին Հայաստանում կառուցված առաջին տաճարը և հաճախ համարվում է աշխարհի ամենահին տաճարը։
Այցելություն Էջմիածնի գանձարան։ Թանգարանում ներկայացված են եզակի սուրբ մասունքներ։ Ամենահայտնի գանձերից մեկը Սուրբ Գեղարդն է (Լոնգինոսի նիզակը), որով խոցվել է Քրիստոսի կողը, Նոյյան Տապանի մասունքները, ինչպես նաև արվեստի բազմաթիվ այլ արժեքավոր գործեր։
Տեղափոխում Սասունիկ գյուղ, որտեղ գտնվում է հայտնի «Արմենիա Վայն» գինեգործարանը։ Այցելություն Հայաստանի գինու պատմության թանգարան։ Թանգարանում դուք կծանոթանաք Հայաստանի 6000-ամյա գինեգործության և 8000-ամյա խաղողագործության պատմությանը։ Ուղևորություն դեպի Սաղմոսավանք՝ Արագածոտնի մարզի Սաղմոսավան գյուղի արևելյան եզրին գտնվող հայ առաքելական վանքը, որը կառուցվել է Վաչե Վաչուտյան իշխանի կողմից, որտեղից բացվում է Քասախի գեղատեսիլ կիրճի հիասքանչ տեսարանը։
Տեղափոխում Սասունիկ գյուղ, որտեղ գտնվում է հայտնի «Արմենիա Վայն» գինեգործարանը։ Այցելություն Հայաստանի գինու պատմության թանգարան։ Թանգարանում դուք կծանոթանաք Հայաստանի 6000-ամյա գինեգործության և 8000-ամյա խաղողագործության պատմությանը։ Գինիների համտեսում «VanArdi» գինեգործարանում։ «Վան Արդի»-ն Հայաստանի առաջին բուտիկ գինեգործարանն է, որը հիմնադրվել է 2008 թվականին Վարուժան Մուրադյանի կողմից։ Նա ստեղծում է նրբաճաշակ բուտիկ գինիներ տեղական խաղողի տեսակներից՝ համատեղելով օրգանական և բիոդինամիկ մեթոդները։ Վերադարձ Երևան։
Նախաճաշ հյուրանոցում։ Հյուրանոցից դուրս գալ։ Տեղափոխում «Զվարթնոց» օդանավակայան։ Մեկնում։
• Ծրագրում նշված բոլոր տրանսֆերները
• 4 գիշերակաց Երևանում
• 4 նախաճաշ
• Պրոֆեսիոնալ ռուսախոս գիդ-վարորդի ծառայություններ նշված օրերին
• Օդանավակայան-հյուրանոց-օդանավակայան տրանսֆերներ
• Ծրագրում նշված մուտքի տոմսեր (Գառնի, Քարերի սիմֆոնիա, Զվարթնոց, Էջմիածնի գանձարան, Գինու թանգարան)

Армения + концерт Дженнифер Лопес: путешествие, которое вы никогда не забудете!
Откройте для себя Армению – страну с тысячелетней историей, живописной природой, и удивительной кухней.
А вишенка на торте – грандиозный концерт Дженнифер Лопес в самом сердце Еревана!
Вас ждёт:
🎶 Живое выступление JLo — зажигательная атмосфера, мировые хиты и незабываемые эмоции!
🌄 Экскурсии по самым красивым местам Армении: храм Гарни, монастырь Гегард, озеро Севан и винодельни Араратской долины.
🍷 Дегустации вина и национальных блюд — насладитесь вкусами, которые останутся в сердце.
🏨Проживание в комфортабельном отеле, трансферы и сопровождение.
📸 Возможность сделать фото у Каскада с видом на Армянское нагорье — и, возможно, даже с самой JLo!
Приезжайте за эмоциями, вдохновением и яркими моментами. JLo в Армении — будьте частью этого легендарного события!
ПРИЛЕТ – ЕРЕВАН СИТИ ТУР – ГУМ – ВЕРНИСАЖ
Встреча в международном аэропорту «Звартноц». Трансфер и заселение в отель.
Встреча с гидом в холе отеля 15:00-16:00. Обзорная экскурсия по городу включающая: площадь Республики, здание Оперы, Северный проспект и т.д. Прогулка по Каскаду. Это парк-музей под открытым впечатляющие скульптурного небом, где образцы искусства. представлены современного Кстати, это единственный в мире парк, где представлены сразу две работы знаменитого скульптора Фернандо Ботеро. Здесь вы сможете насладиться потрясающим панорамным видом на весь город и увидеть Святую гору Арарат во всей красе.
Далее посетим ГУМ и Вернисаж. На рынке ГУМ вы сможете насладиться богатством местных вкусов и запахов, попробовать армянские деликатесы и приобрести полюбившиеся продукты. А Вернисаж удивит вас обилием удивительных образцов армянского искусства. Изделия мастеров ручной работы никого не оставят равнодушным.
ДЕНЬ 2
ЕРЕВАН– КОНЬЯЧНЫЙ ЗАВОД АРАРАТ – ГЕГАРД – ГАРНИ – СЕВАН – ЕРЕВАН
Завтрак в отеле. 10:00 Встреча с гидом. Трудно представить себе знакомство с Арменией без бокала легендарного коньяка АрАрАт. В ходе экскурсии Вы получите уникальную возможность посетить музей завода, ознакомиться с легендой армянского коньяка. Здесь Вы можете сможете провести незабываемое время в зале дегустации, наслаждаясь утонченным вкусом и насыщенным ароматом коньяков».
Поездка в монастырь Гегард (наследие ЮНЕСКО) – расположенный в Котайкском районе. Монастырский комплекс был построен в XII-XIII веках. Первоначально монастырь носил название Айриванк, что означает “пещерный монастырь”.
Далее посещение языческого храма Гарни (1 в. до н.э.). Этот храм, единственный в своем роде памятник, относящийся к эпохе эллинизма, который сохранился на территории Армении. Храм Гарни был посвящён древнеармянскому богу Солнца.
Поездка на озеро Севан – (Голубая жемчужина Армении). Оно является самым крупным озером Кавказа и одним больших из пресноводных в мире. самых горных озёр Экскурсия и осмотр Севанского монастыря 9 века на полуострове. Возвращение в Ереван.
ЕРЕВАН КОНЦЕРТ JLO
Завтрак в отеле. Свободное время. 19:00 Трансфер в стадион имени Вазгена Саргсяна для участия концерта Jennifer Lopez «UP ALL NIGHT». 23:30 трансфер в отель
ЕРЕВАН – ЭЧМИАДЗИН – ЗВАРТНОЦ – МУЗЕЙ ВИНА – ВАНАРДИ – ЕРЕВАН
Продолжительность 6-7ч.
Завтрак в отеле. 10:00 Встреча с гидом. Поездка в Кафедральный собор Звартноц (наследие ЮНЕСКО), известный своим круглым внешним строением и уникальностью. Звартноц был построен в средние века между 643 - 652 годами нашей эры.
Эчмиадзин - священный город Армении, а кафедральный собор Святого Эчмиадзина (301-303 гг. н.э., Наследие ЮНЕСКО) считают первым собором, построенным в древней Армении, и часто считают старейшим собором в мире.
Посещение сокровищницы Эчмиадзина. В музее представлены уникальные святые мощи. Одним из наиболее известных сокровищ является Святой Гегард (копье Лонгина), который пронзил бок Христа, мощи Ноева Ковчега, а также многие другие ценные произведения искусства.
Трансфер в село Сасуник, где находится известная винодельня Армения вайн. Посещение Музея истории вина Армении. В музее вы узнаете о 6000-летней истории виноделия Армении и 8000-летней истории виноградарства. Поездка на Сагмосаванк – армянский апостольский монастырь на восточной окраине села Сагмосаван Арагацотнской области, возведённый князем Ваче Вачутяном, с которого открывается захватывающий вид на живописное Касахское ущелье.
Трансфер в село Сасуник, где находится известная винодельня Армения вайн. Посещение Музея истории вина Армении. В музее вы узнаете о 6000-летней истории виноделия Армении и 8000-летней истории виноградарства. Дегустация вин на винодельне VanArdi. Ван Арди, первая бутик-винодельня Армении, основанная в 2008 году Варужаном Мурадяном. Он создает изысканные бутиковые вина из местных сортов винограда, объединяя органические и биодинамические методы. Возвращение в Ереван.
Завтрак в отеле. Выселение из отеля. Трансфер в аэропорт «Звартноц». Вылет
- Все трансферы, указанные в программе
- Проживание 4 ночи в Ереване
- 4 завтрака
- Услуги профессионального русскоговорящего гида водителя в указанные дни
- Аэропорт-отель-аэропорт трансферы
- Входные билеты, указанные в программе (Гарни, Симфония камней, Звартноц, сокровищница Эчмиадзина, Музей вина)